Ущільнювальні кільця

 

Кільця гумові круглого перетину

Ущільнювальні пристрої є одним з основних елементів, від якого залежить продуктивність і надійність гідравлічних і пневматичних вузлів і механізмів. У той же час ущільнення є найслабшою ланкою гідравлічних систем, при виході з ладу якого гідравлічний агрегат стає непрацездатним.

'0-ринг, або ущільнювача кільця (англ. О-ring) - це вид ущільнювача пристрої виконаного у вигляді гумового кільця, яке використовується в технологічному обладнанні в якості запобіжника, ущільнення між металевими та іншими частинами. Важлива частина редуктора і всіх з'єднань технологічного гідравлічного обладнання (шлангів, і штуцерів).

Кільце круглого перетину - це статична (в нерухомих деталях механізмів), а при певних умовах, динамічне (при зворотно-поступальних, обертальному та коливальних рухах) ущільнення.

Кільця круглого перетину (О-ring) - це, найбільш поширені елементи ущільнювачів для різних секторів промисловості, вони використовуються для ущільнення в гідравлічних і пневматичних, а також, паливних, мастильних системах кільця можуть бути виготовлені будь-яких розмірів: з внутрішнім діаметром від 1 мм до 2000 мм і діаметрами перетинів від 0,5 мм до 20 мм. Кільця виготовляються різного розміру з різних матеріалів різного типу і твердості.

Пошук ущільнювального кільця здійснюється за його позначенню:

Наприклад: 010-014-25-2-2
Перші три цифри (010) означають діаметр поверхні, на яку одягається кільце (шток) - 10мм.
Другі три цифри (014) означають діаметр поверхні, в яку вставляється кільце (циліндр) - 14мм.
Наступні дві цифри (25) означають діаметр перетину (товщину) самого кільця - 2,5 мм
Останні дві цифри: 2 - клас точності, 2 - група гуми.Так, реальний розмір кільця гумового може незначно відрізнятися від позначення: внутрішньою у бік зменшення, зовнішній навпаки - збільшення. Позначення: 010-014-25, розмір: 9,7х14,7х2,5мм.

Застосування від -60 до + 250С ° в залежності від групи гуми
Позначення імпортних кілець відрізняється від позначення вітчизняних.

Наприклад: 005,0х1, О.где 005,0 - реальний внутрішній розмір кільця, а 1,0 - його товщина. Імпортні кільця круглого перетину виготовляються з чотирьох різновидів матеріалу - 72 NBR- мінеральні масла, гідравлічні рідини на основі мінеральних масел, статичні. тиску до 100 атмосфер, температурний режим від -30 ° до + 100 ° С;
- 88 NBR - для більш високих тисків, температурний режим від -30 ° до + 100 ° С;
- FКМ - для хімічно агресивних середовищ і високих температур, -20 ° + 200 ° С;
- ЕРDМ - для гідравлічних рідин на основі гліколю, гальмівної рідини, гарячої води, температурний режим від -50 ° до + 150 ° С. Вітчизняні кільця виготовляються з гумової суміші 7-В-14. Температурний режим від -50 ° до + 100 ° С

Як матеріали при виробництві ущільнюючих кілець використовуються гумові суміші на основі імпортних каучуків:

 • Акрилонитрил-бутадієновий каучук (NBR),
 • Фтор наповнені каучуки Моп і гумові суміші на їх основі FКМ, FРМ,
 • Етилен-пропілен-дієн-каучуки (ЕРDМ),
 • Силоксанових каучуки (силікон - VMQ),
 • Поліуретани (РUR, ТРU).

Завдяки сучасним технологіям виробництва і використанню високоякісних матеріалів (в основному імпортних), ущільнювальні кільця круглого перетину (0-19) можуть застосовуватися в таких середовищах як різні масла, гідравлічні рідини, різноманітні хімічно агресивні середовища, гальмівні рідини на основі гліколю, гаряча вода. При різних тисках і температурах експлуатації.

Переваги використання в якості ущільнень кілець круглого перерізу: проста конструкція монтажної порожнини (канавки), можливий широкий спектр матеріалів: гуми NBR, FPM, ЕРDМ, силікон, поліуретан, простий монтаж завдяки симетричності, невеликі розміри посадкового місця.

 

D1 - наружный диаметр кольца, мм
d1 - внутренний диаметр кольца, мм
d2 - сечение кольца, мм
Обозначение типоразмера
d1-D1-(d2*10)

 

 

 

ЕРDМ (етилен-пропілен-дієн-каучук)

Фасонні вироби та ущільнюючі елементи з ЕDРМ переважно використовуються в пральних машинах, посудомийних машинах і клапанної арматури для води. Еластомери з ЕРОМ володіють дуже хорошою 'стійкістю до озону, старіння і атмосферних умов. Хороша стійкість до набухання в гарячій воді, парі, пральному лузі, що окислюють середовищах, кислотах, підставах, полярних органічних середовищах, кетонах, важко займистих гідравлічних рідинах групи НFС і деяких типах групи НFD, гальмівних рідинах на основі глікользфіра. Висока набухаемость в мінеральних маслах і мастилах, бензинах, а також аліфатичних, ароматичних і хлорованих вуглеводнях. Температурний діапазон застосування: приблизно від-40 ° С до + 150 ° С.

FКМ (Фтор-каучук)

Особливе значення матеріали на основі FКМ придбали завдяки їх термічної стабільності та хімічної 'стійкості. Газопроникність цих матеріалів невисока. При глибокому вакуумі еластомери з FКМ дають мінімальну втрату ваги. Висока стійкість до озону, атмосферних впливів і утворення тріщин на світлі, а також поширенню полум'я. Хороша стійкість до набухання в мінеральних маслах і мастилах (також з більшістю добавок), палив, алифатическим і ароматичних вуглеводнів, деяким
важко займистих гідравлічних рідин і синтетичних олив для авіаційних двигунів. Висока набухаемость в полярних розчинниках і кетонах, важко займистих гідравлічних рідинах типу скідрола, гальмівних рідинах на основі глікользфіра. Температурний діапазон застосування: приблизно від -20 ° С до +230 ° С.

NBR (Акрилонитрил-бутадієн-каучук)

Являє собою полімер бутадієну і акрилонітрилу. Кільця О-ring виробляються в широкій гамі розмірів на основі матеріалу NВR. Хороша стійкість до набухання в аліфатичних вуглеводнях, напр. пропане, Бутані, бензині, мінеральних маслах (мастильних маслах, гідравлічних маслах групи Н, Н - L і Н-LР) і сумісних змащеннях на мінеральній основі, важко займистих рідинах групи НFА, НFВ І НFС, рослинних і тваринних маслах і жирах, легкої солярці і дизельному паливі. Середня стійкість до набухання в паливах з високим вмістом ароматики (паливо марки супер). Висока набухаемость в. ароматичних вуглеводнях, напр., бензолі, хлорованих вуглеводнях, напр. трихлоретиленом, важкозаймистих гідравлічних рідинах групи НFD, ефірах, полярних розчинниках, а також гальмівних рідинах на базі глікользфіра. Температурний діапазон застосування в залежності від сожножанія суміші: приблизно від 30 ° С до + 120 ° С.

Силікон каучук VМQ (Вініл-метил-полісілоксан)

Кільця О-ring особливо відрізняються високою температурною стійкістю, хорошою еластичністю при низьких температурах, високими діелектричними властивостями, високою стійкістю до окислення і озонової атаці і, перш за все, фізичними властивостями, які дуже незначно залежать від Температури. Середня 'стійкість до набухання в мінеральних маслах (порівнянна з матеріалами на основі СR) і гальмівних рідинах на основі глікользфіра. У воді можливе застосування приблизно до +100 ° С. Достатня стійкість у водних
розчинах солей, в моно- і поліспиртів. Висока набухаемость в простих і складних низькомолекулярних ефірах, аліфатичних і ароматичних вуглеводнях. Концентровані кислоти і луги, вода і пар при температурах вище 100 ° С діють на матеріал руйнівно. Температурний діапазон застосування: приблизно від-50 ° С до +225 ° С.

Кільця прямокутного перетину виробляються з гум (NBR, FРМ, МVQ), фторопласту (РТЕЕ) і поліуретанів (PUR).

Залежно від застосовуваного матеріалу, вони використовуються в таких середовищах, як:

 • Кислоти, луги і підстави
 • Кетонам і спиртів
 • Розчини солей
 • Ароматичних вуглеводнів
 • Органічні і неорганічні розчинники
 • Повітря в пневматичних системах
 • Водяна пара.

Діапазон робочої температури також залежить від застосовуваного матеріалу і може бути від -60 ° С до + 200 ° С

Ущільнювальні кільця квадратного і прямокутного перетинів призначаються для запобігання витоків і захисту від пилу, бруду і вологи в відкритих фланцевих з'єднаннях і арматурі плоскопараллельних і підлозі гнездном нерухомих фланцевих з'єднаннях в сполучних частинах трубопроводів. Зазвичай застосовуються в статичних вузлах, але можуть працювати і при динаміці. Герметизація вузла кільцями прямокутного перетину при малому робочому тиску досягається попередніми стисненням кільця при складанні ущільнюється вузла, рекомендований радіальне стиснення кільця - 0,1-0,2 мм. Герметичність з'єднання забезпечується зміщенням кільця під тиском робочого середовища. Розміри кілець і канавок для їх монтажу вибирають з розрахунку забезпечення бічного зазору в межах 0,2-0,5 мм при складанні кільця (без обтиску). Для зниження сили тертя кілець в ряді конструкцій можна зменшити площу ущільнення контактує з ущільнюваної поверхнею, це досягається зняттям фасок, що також підвищує термін служби кілець при робочому тиску до 1,0 МПа Також кільця прямокутного перерізу отримали широке застосування в якості опорних кілець, які служать для захисту ущільнень (в основному при динамічній роботі ущільнюється вузла), тобто самі не використовуються як ущільнення - застосовуються для перешкоджання продавлювання ущільнення в зазор шток циліндр. Виготовляються з матеріалів з більшою твердістю і міцністю (наприклад з РТЕЕ), ніж у матеріалу зачищають ущільнення.

Мають кільцеву форму з прямокутним, рідше фасонним, поперечним перерізом. Можуть виготовлятися розрізними (розріз прямий або під кутом). Висота кільця дорівнює глибині монтажної канавки ущільнення плюс висота зазору шток / циліндр. Залежно від напрямку тиску ущільнення захищають одне або два опорних кільця.

Кільця прямокутного перетину можуть бути складовою частиною інших ущільнень і служать для їх посилення при особливо великих навантаженнях. Розміри кілець вказуються наступним чином: 4х Про хп, де 4 - діаметр штока (мм); © - діаметр циліндра (мм); В - висота кільця. Приклад умовного позначення: 25х35х10, де 25 - діаметр штока, мм; 35 - діаметр циліндра, мм; 10 - висота кільця, мм

Підбір кілець прямокутного перетину здійснюється в залежності від характеристик середовища контактує з кільцем і технічних параметрів роботи обладнання.

 

Гумометалеві ущільнення

Гумометалеві самоцентрувальні ущільнення USIT-R\M - це комбінація з металевої шайби і еластомерній ущільнювальної кромки. Резинометалличні самоцентрувальні ущільнення являють собою раціональне розвиток традиційних ущільнювачів шайб і кілець з міді, алюмінію (мідні або алюмінієві прокладки) або інших деформуються матеріалів і дозволяють терметізіровать рідини при тисках до 700 бар. На відміну від інших типів резинометаллические прокладки мають значні технічні та економічні переваги, основними з яких є:

 • Велика ефективність зчеплення гумово шайб навіть при наявності малих переміщень між металевими площинами в результаті пружної деформації, викликаної тиском середовища; Крутний момент при затягуванні резинометаллическим кільця ущільнювача значно нижче, ніж потрібно для мідних і алюмінієвих ущільнень і виключає небезпеку деформації поверхонь, що підлягають монтажу;
 • Зниження ризику ослаблення в разі вібрацій;
 • Можливість здійснення контакту деталей в умовах менш точної обробки поверхонь для дуже високого тиску, що економічно більш вигідно;
 • Можливість повторного використання резинометаллическим кільця, навіть після частого демонтажу (металеві шайби зазвичай повинні бути замінені після першого демонтажу)

З появою на ринку резинометаллические ущільнення знайшли широкий слектр застосування, і в даний час використовуються не тільки для найважчих умов, що вимагають першокласного ущільнення і безпеки протягом тривалого часу, але і для серійних компонентів, вироблених в великих кількостях, наприклад, в автомобільній промисловості Резинометалічні прокладки виготовляються в різних варіантах для промисловості та авіації. Ущільнення стандартного типу підходять для найбільш поширених промислових областей

Технічні дані: Максимальний тиск, якому протистоїть кільце ущільнювача, залежить від типорозміру і виконання, становить від 25 до 70 МПа.

Робоча температура: від -30 ° С до + 200 ° С.

Середовища: мінеральні масла, синтетичні масла, вода, водо-масляні емульсії, гази.

Якщо вас зацікавив даний вид продукту або залишилися якісь питання, то Ви завжди можете звернутися до нас залишивши заявку на сайті або набравши по номеру телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних