Трубні різьбові з'єднання

При монтажі гідравлічних трубопроводів широке застосування знаходять трубні з'єднання. З їх допомогою можна герметично швидко пов'язувати безшовні труби рівних або різних діаметрів в діапазоні від 6 до 42 мм. Вироби виробляються відповідно до вимог 150 8434-1 (РИМ 2353) і забезпечують тривалий період експлуатації трубопровідної системи.

 

Види трубних різьбових з'єднань

Фітинги для гідравліки є роз'ємні сполучні деталі, що виготовляються з латуні, вуглецевої нержавіючої або легованої сталі. Їх поверхня обробляється анодованим або <цинковим гальванічним покриттям, яке попереджає розвиток корозійних процесів. Широкий вибір продукції дозволяє створювати гідравлічні системи будь-якого ступеня складності, в тому числі які перетинають перебирання і стіни.

Вироби можуть мати метричну або дюймову різьбу. Залежно від форми розрізняють наступні типи трубних з'єднань:

  • Прямі - використовуються для зв'язки двох труб з однаковим діаметром
  • Кутові 45 °, 90 ° - відповідають за відхилення напряму рукава під певним градусом
  • Т-образні - забезпечують відгалуження від основної труби по бічних напрямках.
  • Хрестові - дозволяють зробити відгалуження в двох перпендикулярних напрямках.
  • Кінцеві - монтуються на кінцях трубопроводів. Їх можна використовувати для приєднання до мастильному або гідравлічному обладнання (гідроблоків, насосів та ін.)

Внутрішня конструкція кріплень може мати відчутні відмінності. Часто в монтажі застосовують з'єднання з врізним кільцем (кут конуса 24 °), яке при закручуванні гайки виробляє деформацію труб. Врізку даним методом виконують всередині вироби (під кільцем) і на кінці труби. У першому випадку врізка забезпечує герметичність системи, у другому - сприяє утриманню кільця на потрібній відстані від закінчення труби.

Трубні нарізні сполучення ЛЗ 37 °, згідно з нормами 150 8434-2 / ​​Зае 4514, традиційно використовується для гідравлічних систем високого тиску. Ущільнення здійснюється шляхом контакту між двома металевими поверхнями, без деформації окремих компонентів. З'єднання між корпусом фітинга і розвальцьованої трубою (кут конуса 74 °) забезпечується затягує гайкою і ущільнювальної втулкою всередині. Це дозволяє виготовити з'єднання, яке можна швидко зібрати і розібрати, роблячи максимально простий реалізацію збірки комплексних гідравлічних систем.

 

Галузь застосування

Використання трубних різьбових з'єднань актуально в багатьох сферах промисловості. Вироби можуть застосовуватися для з'єднання різьблення великих і малих розмірів, зміни напрямку трубопроводу, зв'язки рукавів з циліндрами, клапанами та іншими компонентами гідравлічної системи. Часто їх використовують для рукавного або трубного поділу, 'об'єднання потоків в єдину лінію, перекриття труб і рукавів.

Призначення кріплень варіюється в залежності від їх розмірів і тиску. Згідно з нормами ОМ 2353, розрізняють наступні серії з'єднань:

  • LL (дуже легкі) - підходять для монтажу в невеликих холодильних або гідравлічних системах, для пропану, стисненого повітря та ін
  • L (легкі) - відрізняються універсальністю і можуть використовуватися в стандартних системах в діапазонах свого робочого тиску.
  • S (важкі) - призначені для гідравлічних систем високого тиску (в суднобудуванні, хімічній і гірничодобувної промисловості, у виробництві важкої техніки).

Серія з'єднувачів визначається розміром метричної різьби і зовнішнім діаметром труб. Зокрема, дуже легкі кріплення мають метричну різьбу від 8х1 до 12х1 мм і застосовуються для труб діаметром 4-8 мм.

 

Переваги

Завдяки своїй продуманій конструкції трубні нарізні сполучення забезпечують надійний і безпечний монтаж гідравлічних систем. Їх популярність обумовлена ​​безліччю переваг:

  • Можливість установки в важкодоступних місцях;
  • Короткий час монтажу гідравлічної системи (на 60-70% швидше, ніж при використанні зварних кріплень);
  • Створення оптимальних умов прокладки трубопроводів для широкого діапазону робочого середовища, в тому числі труб високого тиску;
  • Простота в укладанні гідравлічних труб - немає необхідності в застосуванні спеціального обладнання і залучення висококваліфікованих зварювальників (роботи виконуються механоскладальних слюсарями);
  • Відсутність окалини на трубах після складання.

Сталеві вироби відрізняються доступною ціною і дозволяють виконувати економічно вигідний монтаж труб згідно запланованому бюджету. Завдяки великому асортименту розмірів і конфігурацій споживачі можуть підбирати трубне з'єднання, яке повністю відповідає їхнім потребам при укладанні трубопроводів.

 

Як підібрати трубне з'єднання

Головна причина відмови трубопроводу складається в неправильному підборі з'єднувачів. Тому при монтажі слід підбирати елементи відповідно до мети їх застосування з урахуванням безлічі різних критеріїв:

  • Сумісності з робочим середовищем;
  • Типу гідравлічного трубопроводу;
  • Навантаження тиском;
  • Витрати робочого середовища;
  • Термічного навантаження;
  • Умов експлуатації гідравлічної системи;
  • Корозійного впливу

Особливо важливим критерієм є стійкість кріплень до корозійних процесів. Так, трубопроводи деяких верстатів по обробці металу регулярно піддаються дії шліфувального пилу і мастильно-охолоджуючих рідин, а установки медичної і харчової промисловості можуть страждати від агресивного середовища. У такій ситуації не можна використовувати з'єднувачі з простої стали, в тому числі з гальванічним покриттям. Більш ефективними будуть вироби з нержавіючої сталі, які зможуть надійно захистити гідравлічну систему від корозії Щоб правильно підібрати трубні різьбові з'єднання, необхідно враховувати новітні стандарти і приписи. При покупці важливо брати до уваги технічні вимоги для конкретного трубопроводу, а також використовувати досвід застосування обраного вироби, накопичений заводом-виробником.

Якщо вас зацікавив даний вид продукту або залишилися якісь питання, то Ви завжди можете звернутися до нас залишивши заявку на сайті або набравши по номеру телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних