Тиск в гідравліці

Тиск - ключовий елемент в роботі гідравліки. Тиск масла в гідравліці - це сила, з якою рідина в закритій системі призводить до роботи окремі взаємопов'язані механізми.

Помилково вважається, що в гідросистемі тиск створює насос, викачуючи масло з бака. Насправді, насос створює потік рідини, а тиск створюється навантаженням - там, де виникає перешкода цьому потоку.

Від рівня тиску залежить ефективність роботи всієї гідросистеми. Утримати потрібний показник тиску - одна з ключових завдань інженерів-гідравліки.

 

Види тиску в гідравліці

В роботі гідравліки розглядають два види тиску: гідростатичний і гідродинамічний.

Гідростатичний тиск - це тиск спочиває рідини. Воно є в будь-якої рідини. У нашому випадку гідростатичний тиск відіграє важливу роль в роботі гідравлічних домкратів. Воно утримує техніку в зафіксованому положенні для виконання робочих операцій.

Гідродинамічний тиск розвивається всередині рухомої рідини. Воно грає ключову роль в гідравлічній системі, тому що гідравлічне масло постійно рухається по трубопроводах, водночас активуючи роботу гідравлічних механізмів.

 

Яким має бути тиск в гідравліці?

Немає універсальної відповіді на це питання. Для кожної машини і обладнання необхідно підтримувати свій рівень тиску. Наприклад, для МТЗ 80 необхідний робочий тиск 16 МПа, а максимальний робочий тиск - 20 Мпа. А в гідравліці екскаватора середньої потужності тиск може бути на рівні 30 МПа. Щоб тиск не перевищував максимальне значення, систему оснащують запобіжними клапанами. Коли тиск перевищує максимальне значення, вони скидають надлишки тиску.

 

Як перевірити тиск в гідравліці?

Щоб дізнатися рівень тиску в гідравліці використовують прилади та датчики вимірювання тиску. Вам знадобляться манометри, мікрошланги для підключення манометра, а також точки контролю. До них підключається шланг з манометром. Дані інструменти актуальні для тих, хто ретельно стежить за станом гідравлічної системи, щоб уникнути поломок обладнання.

 

Які проблеми виникають при неправильному налаштуванню системи?

Після того як ви з'ясували рівень тиску, і воно виявилося вище або нижче необхідного діапазону, необхідно з'ясувати причину відхилення показника.

Найчастіші причини підвищеного тиску:

  • Неправильне налаштування запобіжних клапанів.
  • Раптова зупинка потоку рідини в трубопроводі.
  • Перегрів системи через неякісне масла.
  • Закрите положення перепускного клапана.

Також при низькому тиску неможливо виконати ряд технологічних операцій, наприклад, підйом навісного обладнання.

Можливі причини зниженого тиску:

  • Несправність гідронасоса.
  • Відсутність масла в баку.
  • Знос запобіжних клапанів.

До того ж, через низький тиск може відбуватися кавітація насоса. Кавітація - це утворення бульбашок в рідині через повільне надходження рідини в насос і назад з нього. Такі бульбашки швидко схлопиваются і призводять до мікротріщин на стінках трубопроводу. Тому важливо враховувати будь-яку дрібницю в налаштуванні гідросистеми і вчасно відслідковувати показники тиску для ефективної і безпечної роботи мобільної техніки і серйозного промислового обладнання.

Якщо у вас залишилися якісь питання, то Ви завжди можете звернутися до нас, залишивши заявку на сайті або набравши за номером телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних