ПВХ и ПУ рукава високого тиску

Шланги ПВХ

Полівінілхлорид (ПВХ) відноситься до найстаріших штучних матеріалів. Вперше полівінілхлорид був отриманий в лабораторних умовах в 1835 році французьким гірським інженером і хіміком Анрі Віктором Реньо. У 1913 році німецький вчений Фріц Клатте отримав перший патент на виробництво ПВХ. Виробництво ПВХ в крупних масштабах почалося в 30-і роки в Німеччині, США та Англії. Перші шланги з ПВХ з'явилися в 1947 р в Греції.

ПВХ отримують синтетичним способом з етилену, який виробляють з нафти (близько 40%) і зв'язаного хлору, який синтезують з кухонної солі (близько 60%), і являє собою білий порошок. У процесі переробки в порошок додають різні стабілізатори, які надають полімерів міцність і зносостійкість (свинець, сполуки кальцію і цинку), модифікатори для пластичності, барвники і добавки для стійкості до агресивних впливів атмосферних явищ, кислот, лугів, розчинників та інших речовин.

Шланги з полівінілхлориду (шланги ПВХ) використовуються для транспортування рідин, твердих сипучих матеріалів, повітря і газів. Транспортується середовищем можуть бути питна та промислова вода, різні харчові продукти, абразивні речовини, кислоти, луги, різні гази і повітря з домішками абразивних частинок, порошки і дрібний пил.

Для транспортування алкогольних напоїв ПВХ рукава можуть використовуватися при вмісті алкоголю до 25%. При більш високому вмісті алкоголю вимиваються розчинники з ПВХ і напої можуть набувати сторонні присмаки. Тому для напоїв з вмістом алкоголю понад 25% і спиртів рукава ПВХ не використовуються.

 


Основні властивості шлангів ПВХ:

- низька вага

- висока міцність

- пружність і гнучкість рукавів навіть великих діаметрів

- висока стійкість до абразивного зносу

- стійкість до впливу великої кількості хімічних речовин

- стійкість до ультрафіолетового опромінення, атмосферного впливу.

- високий опір механічних пошкоджень (ударів і тиску)

- відсутність заломів і збереження внутрішнього діаметра при вигинах і заломах

- не змінюються параметри, що транспортується завдяки відсутності смаку і запаху

- негорючість завдяки вмісту хлору.

Опір механічних пошкоджень забезпечується армуванням шлангів: поліефірної ниткою, ПВХ або металевою спіраллю. ПВХ рукава з металевою спіраллю менш схильні до стирання зовнішнього шару, ніж рукава зі спіраллю з ПВХ, мають більш тривалий термін служби в умовах абразивного впливу на зовнішній шар. У армованих спіраллю рукавів внутрішня поверхня гладка, зовнішня злегка ребриста, що дозволяє їм бути зносостійким і гнучким. Гладкий внутрішній шар харчових шлангів запобігає накопиченню відкладень (шланг довше залишається чистим), забезпечує високу пропускну здатність і простоту очищення.

 

Області застосування рукавів ПВХ:

- деревообробна промисловість

- хімічна промисловість

- харчова промисловість

- виробництво сільськогосподарської техніки (на сеялках і обприскувачах)

- в сільському господарстві для іригації полів, поливу садів, городів, для транспортування зернових матеріалів в елеваторах і зерносховищах

- системи вентиляції та аспірації

- системи кондиціонування

- на очисні системи

- будівництво

За своїм хімічним складом полівінілхлорид відноситься до групи термопластів, для яких характерне швидке зниження механічних властивостей при підвищенні температури, обумовлене лінійною будовою молекул полімеру і їх малої зв'язком один з одним, що знижується при нагріванні. Підвищення робочої температури призводить до зниження робочого тиску. Робочий тиск для шлангів ПВХ наводиться для температури навколишнього середовища 20 ° С.

Графік зміни робочого тиску при зміні робочої температури для шлангів ПВХ і ПУ

На графіку наведена залежність робочого тиску в процентах від табличних значень робочої температури.

При низьких температурах рукава ПВХ стають крихкими, можуть зруйнуватися під дією удару. Додавання морозостійких пластикатів або каучуків до складу ПВХ збільшує морозостійкість рукавів.

Кожна серія рукава має свій температурний режим: найменша негативна температура - температура крихкості (морозостійкість), при якій зберігається ударостійкість, і найбільша температура, при якій рукава працездатні.

Мала питома вага обумовлюється газопроницаемостью і схильністю до вивітрювання добавок, введених для поліпшення властивостей. Це призводить до того, що шланги ПВХ мають властивість втрачати свої первинні характеристики з часом.

 


Для вибору рукавів ПВХ необхідні основні параметри:

- внутрішнє робоче діаметр

- робочий тиск (при 20 ° С)

- розривне надлишковий тиск (при 20 ° С)

- вакуум

- температурний режим

- середовища, що транспортується

- матеріал каркасної спіралі.

 

Умови зберігання шлангів з ПВХ

Рукава ПВХ слід використовувати для транспортування тільки тих речовин, які вказані в специфікаціях на конкретний тип шланга. Для транспортування інших середовищ необхідно отримати згоду у підприємства-виробника або вирішити дане питання на підставі таблиці хімічної стійкості шлангів ПВХ.

Шланги ПВХ вимагають особливих умов зберігання. Шланги складаються в стопки не більше п'яти бухт одна на іншу. При цьому не менш ніж один раз на тиждень бухти шлангів слід перекладати (верхню бухту - вниз, наступну зверху бухту - на неї і т.д.).

Це дозволяє уникнути напруги в спіралі і подальшого її руйнування, особливо в теплу пору року.

При знаходженні при знижених температурах шланги ПВХ стають дуже крихкими, тому звертатися зі шлангами потрібно дуже обережно, не наражати на шланги деформації і ударам. Перед монтажем або розмотуванням в таких випадках шланг повинен бути витриманий при температурі + 15-20 ° C протягом не менше 24 годин.

Для забезпечення зручності монтажу і полегшення надягання шлангів на патрубки необхідно кінці шлангів довжиною 50-60 мм опустити в гарячу воду (60-70 ° C) на 1-2 хв.

 


Поліуретан

Поліуретан - це синтетичний полімерний матеріал, що складається, головним чином, з двох типів сировини, ізоціаната і полиола, які отримують з сирої нафти. Для поліпшення фізико-механічних властивостей в змішані готові до переробки компоненти додаються різні рецептурні добавки і наповнювачі: каталізатори, піноутворювача, стабілізатори.

Вперше поліуретан отримав Байєр Отто Георг Вільгельм в 1937 році. Промислове виробництво поліуретанів на основі складних поліефірів було організовано в Німеччині 1944 році, на основі простих ефірів - в США в 1957 році.

Поліуретани мало схильні до старіння, є одним з найбільш стійких до абразивного зносу матеріалів, стійкі до дії кислот, мають високу стійкість до впливу навколишнього середовища (озону, ультрафіолетових променів і морській воді).

При підвищенні температури фізико-механічні показники уретанів практично не знижуються. При температурах не нижче мінус 18 ° С зміна властивостей поліуретану мають оборотний характер. Крихкість починає з'являтися при температурах нижче мінус 60 ° С. Таким чином, робочі температури поліуретанових виробів в середньому лежать в діапазоні від мінус 70 до плюс 100 ° С, еластичність при цьому практично не змінюється. Допускається періодичне підвищення температури до +110, +140 ° С.

 


Поліуретан і гума мають схожі властивості і застосування, але сучасний еластомер має ряд переваг:

- поліуретанові вироби здатні витримати великі навантаження на розрив і велику стійкість на стирання

- на відміну від гуми, до поліуретаном менше прилипає бруд

- в складі поліуретану немає шкідливих наповнювачів, при використанні кольорових поліуретанів вони не залишають слідів на контактних поверхнях

- поліуретан має властивості швидко відновлювати первинну форму (НЕ термопластичних) і має високу еластичність

- поліуретан менш піддається процесу старіння.

 


Основні властивості поліуретану:

- висока абразивна стійкість (умовна зносостійкість в 3 рази вище ніж у гуми)

- еластичність (відносне подовження в 2 рази більше ніж у гуми)

- висока міцність (перевищує міцність гуми в 2,5 рази)

- високий опір роздирання і багаторазовим деформаціям, за рахунок чого збільшується термін служби

- cтойкость до впливу озону (на відміну від гуми практично не руйнується при впливі озону)

- стійкість до дії мікроорганізмів і цвілі

- стійкість до набухання в маслах і рідинах

-здатність відновлювати первинну форму після впливу низьких температур

- високі електроізоляційні властивості

- стійкість до руйнівного впливу вібрацій

- пружність при низьких температурах

- високі діелектричні властивості

- поліуретани практично не схильні до старіння і не змінюють своїх характеристик протягом всього терміну служби

Поліуретан є Абразивостійкий матеріалом, при цьому стінка рукава з поліуретану може бути дуже тонка. Тому поліуретанові рукава дуже міцні, легкі, гнучкі, еластичні (дуже важливо при роботі шлангів в рухомих частинах сільгосптехніки). Поліуретан менш піддається процесу старіння, ніж ПВХ, тому рукава ПУ мають більш тривалий термін служби, ніж рукава ПВХ.

Поліуретанові рукава стійкі до механічних навантажень: впливу зовнішніх абразивних речовин, ударів і т.д. Для надання більшої міцності поліуретановим рукавах їх стінки армують за допомогою ПВХ або металевої (сталевий, обмідненої) спіралі, тканинного корду. Використовуються поліуретанові рукава для транспортування сипучих і подрібнених речовин, газоподібних сумішей, повітря, будівельного сміття.

 


Області застосування:

- деревообробна промисловість

- хімічна промисловість

- металообробна промисловість

- транспортна промисловість

- гірничодобувна промисловість

- виробництво пластмас

- машинобудування

- харчова промисловість

- системи вентиляції та аспірації

- системи кондиціонування

- компресорне обладнання, пневматичні лінії

- будівництво, фарбопульти та розпилювачі

Термопластичний поліуретан (ТПУ) твердіший, ніж звичайний, має більш високу стійкість до абразивів, працює при більш низьких температурах. ТПУ на основі простих ефірів має підвищену стійкість до мікробів і гідролізу.

Кліматичні умови з підвищеною вологістю і теплотою сприятливі для розмноження мікробів і бактерій. Ферменти, що вивільняються мікроорганізмами, руйнують хімічні сполуки стінок простого шланга. При деяких умовах вже через 8 тижнів звичайний шланг може стати непридатним. Поразки мікробами можна визначити візуально: спочатку відбувається зміна забарвлення, потім з'являються тріщини, які дозволяють проникати мікробам глибше і повністю зруйнувати стінки шланга.

Крім того при зберіганні шлангів ПУ руйнування шлангів може сприяти довкілля, наприклад, при контакті з теплою водою або парою, в тропічному кліматі може відбуватися необоротне розкладання поліефірних ланцюжків (гідроліз). Гідроліз означає деградацію молекулярної структури при високій температурі і високій вологості. Внаслідок цього настає погіршення механічних властивостей і протягом дуже короткого терміну шланги ПУ можуть втратити більше 95% своєї міцності. Стійкість до гідролізу і бактеріям необхідно в разі використання виробу в умовах вологості і високих температур.

 


Для вибору рукавів ПУ необхідні основні параметри:

- внутрішнє робоче діаметр

- робочий тиск

- вакуум

- товщина поліуретану між витками спіралі

- температурний режим

- середовища, що транспортується

- матеріал каркасної спіралі.

 

Якщо у вас залишилися ще питання чи ви зацікавлені даною продукцією, то Ви можете залишити заявку на сайті або ж набрати наших менеджерів за допомогою одного з номерів представлених в розділі "Дилери".

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних