Правила зберігання ГТВ

Гумотехнічні вироби відносяться до витратних матеріалів, тому споживачі повинні мати їх постійний запас. Правильне зберігання ГТВ гарантує їхню придатність у межах заявлених виробником термінів. Правила та вимоги до зберігання виробів встановлені відповідними нормативними документами та стандартами, за якими вони виготовляються.

Хранение резинотехнических изделий

Зберігання гумотехнічних виробів та матеріалів

Виробництво різних гумотехнічних виробів регламентує понад півсотні нормативних документів, у кожному з яких є розділ «Маркування, пакування, транспортування та зберігання». Тому зберігання гумотехнічних виробів кожному за виду ГТВ має особливості. До контрольованих параметрів для тривалого складування такої продукції відносяться:

 • Температурний режим приміщення;
 • Надлишковий вміст у повітрі кисню та озону;
 • Ультрафіолетове випромінювання – природне та промислове походження;
 • Відстань від сильних джерел тепла, наприклад, опалювальних приладів;
 • Упаковка та способи розміщення гумотехнічних виробів для зберігання.

Порушення правил зберігання гумотехнічних виробів скорочує термін їхньої придатності до застосування і навіть призводить до повного псування ГТВ. Водночас, така продукція добре переносить нетривалі відхилення від норм. Допустимі їхні рамки також встановлені гостами. Оптимальні умови зберігання ГТВ на складі визначаються видом продукції. Ось кілька прикладів температурного режиму:

 • Для гумових рукавів з нитковим посиленням (до цієї категорії продукції входять і поливальні шланги) вимог до температурного режиму зберігання немає;
 • Для ущільнювачів гідравлічних та пневматичних систем, рукавів високого тиску в металевому обплетенні, гумових пластин – 0–25 °С;
 • Для напірно-всмоктувальних рукавів з текстильним каркасом – від -25 до +30 °С;
 • Для ременів електроприводів та ДВЗ – 0–30 °С;
 • Рукава гальмівних систем транспортних засобів – 0–40 °С.

Відповідні стандарти також передбачають можливість обмеженого часу (від кількох діб до двох місяців) зберігання ГТВ за нижніми та верхніми межами оптимального температурного діапазону. У разі зберігання гумових виробів за температури нижче нуля градусів перед використанням їх необхідно витримати від 6 до 24 годин при 15–25 °С або прогріти протягом двох годин при 48–52 °С.

 

Зберігання ГТВ на складах

Ніхто не може сказати, коли вам знадобляться запасні гумотехнічні вироби. До цього вони можуть пролежати складі кілька місяців. Зберігання ГТВ на складах передбачає відповідність приміщення таким вимогам:

 • Склад повинен мати обладнані місця для зберігання відповідних видів ГТВ – стелажі для рукавів та шлангів у бухтах, ящики для дрібних виробів, гачки для ременів тощо;
 • Місця складування ГТВ повинні розташовуватись не ближче одного метра від опалювальних приладів та інших джерел сильного тепла;
 • Приміщення має бути захищене від впливу прямих сонячних променів;
 • Відносна вологість повітря всередині складу має перевищувати 65–70 %.

Не допускається зберігання гумотехнічних виробів на складах у сусідстві з розчинниками, кислотами, лугами, нафтопродуктами (бензином, гасом, оліями та іншим). Так само не варто зберігати гумотехнічні вироби в місцях, де використовуються такі речовини.

Пополнение склада РВД - Группа компаний ГИДРОИМПУЛЬС

Зберігання та пожежна безпека

Гума – горючий, але щодо пожежобезпечний матеріал категорії В. Вона не самозаймається і може спалахнути тільки від відкритого вогню. Тому зберігання ГТВ на складах не передбачає спеціальних протипожежних вимог. Головне з них – це заборона на сусідство з горючими та вибухонебезпечними продуктами категорій А та Б.

Зберігання гумотехнічні вироби у комплектуванні

Зрозуміло, що ніхто не влаштовує склади для окремого зберігання різних видів ГТВ. Тому при спільному їх складуванні приміщення має відповідати найжорсткішим вимогам – за принципом слабкої ланки. Чутливіше за інші до умов зберігання гумотехнічні вироби дрібного сортаменту, наприклад ущільнювачі систем гідравліки та пневматики.

Зберігання ГТВ при консервації

Якщо гумові вироби гарантовано мають тривалий термін зберігання, проводять їх консервацію з метою максимального захисту від зовнішніх впливів. Серед таких процедур можна назвати:

 • Упаковка ГТВ у світлонепроникну плівку, ящики або іншу тару;
 • Змащування виробів гліцерином або вазеліном та посипання їх тальком;
 • Акуратне укладання ГТВ за місцем зберігання, що виключає їх деформацію;
 • Регулярний контроль відносної вологості та температури повітря у складі.

Проведення заходів щодо консервації збільшує термін зберігання ГТВ порівняно зі звичайними умовами їхнього складування. Перед подальшим використанням виробів після тривалого зберігання вони повинні бути випробувані за основними експлуатаційними характеристиками – еластичністю та міцністю на розрив.

 

Що може зашкодити ГТВ

Гума стійка до зовнішніх впливів, але є речовини, які здатні зашкодити її. Найбільші збитки гумотехнічним виробам можуть завдати нафтопродукти, луги та кислоти, органічні розчинники, часті та різкі перепади температури, ультрафіолет та озон. Передчасне знос ГТВ також відбувається через порушення правил експлуатації обладнання та неправильного підбору гумових виробів до нього. Наприклад, використання в приводі ременя не типу перерізу або напірного рукава, не розрахованого на запропонований тиск.

Термін зберігання гумотехнічних виробів

Залежно від виду та призначення продукції його величина становить від двох до десяти років. Ці зобов'язання дійсні лише за дотримання правил та умов зберігання. Період гарантії на ГТВ включає час експлуатації виробів. За дотримання норм зберігання гумотехнічних виробів протікає без значних змін їх властивостей протягом наступних інтервалів часу:

Гумова суміш NBR: приблизно 5 років;
Гумова суміш EPDM і H-NBR: приблизно 8 років;
Гумова суміш FPM, MVQ: приблизно 10 років;

 

Старіння ГТВ у процесі зберігання

Старінням гумотехнічних виробів називають незворотний процес втрати їх властивостей під впливом кисню і озону, що міститься в повітрі, сонячного світла, перепадів температури. Старіння виробів з гуми має такі прояви:

 • Поперечні тріщини на поверхні виробів;
 • Зміна кольору;
 • Кришення матеріалу;
 • Значне (на 40% і більше) зниження показників еластичності та міцності;
 • Поява липкості.

Щоб продовжити термін зберігання резинотехнічних виробів і час їх служби, матеріал додають антиоксиданти, антиозонанти та інші речовини, що уповільнюють старіння гуми.

Як збільшити період експлуатації гумових виробів

Для продовження терміну служби ГТВ треба дотримуватися правил їх використання та зберігання. Догляд за гумотехнічними виробами передбачає їхній захист від сонячного випромінювання та недопущення попадання на них нафтопродуктів. Така продукція погано реагує на різкі перепади температури протягом тривалого часу, вплив джерел тепла та озону. До останніх, наприклад, відноситься зварювальне та електролізне обладнання.

Якщо у вас залишилися якісь питання, то Ви завжди можете звернутися до нас, залишивши заявку на сайті або набравши за номером телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних