Пошук несправностей у гідравлічній системі

Зупинка роботи устаткування – це втрачений прибуток підприємства. Тому реагувати на поломку треба негайно. Далі подано поетапний список дій, які необхідно зробити для швидкого та ефективного прийняття рішень щодо відновлення роботи.

 

Перший етап виявлення несправностей:

В першу чергу необхідно зупинити машину, дотримуючись безпечного порядку дій:

  • Зафіксувати/опустити підвішені робочі органи
  • Зняти тиск у гідросистемі (ВАЖЛИВО: робочі рідини гідросистеми при зниженні тиску розширюються незначно, проте за наявності стисненого газу, при підключенні гідроакумулятора або через неякісну деаерацію, потрібно діяти гранично уважно)
  • Вимкнути акумулятори
  • Скинути тиск із перетворювачів
  • Вимкнути керуючу систему
  • Вимкнути електроживлення

 

Другий етап виявлення несправностей:

Далі необхідно:

  1. Визначити, з яким видом несправності Ви зіткнулися. Можливі 2 варіанти - поломка відразу заважає функціонуванню машини або має відкладений ефект (віддається на роботі машини тільки з часом). Це рішення насамперед позначиться на виборі алгоритму пошуку рішення.
  2. Перевірити експлуатаційні документи
  3. Уточнити чи не проводилися роботи з технічного налагодження або обслуговування
  4. З'ясувати природу поломки: на які частини механізму впливає час виникнення (з'явилася відразу або розвивалася поступово)

 

Третій етап виявлення несправностей:

Пошук найпростіших помилок можна виконати за допомогою органів чуття. Про це докладніше у статті "Основні несправності гідравлічної системи".

Складніші поломки виявляються за допомогою приладів. До такого обладнання відноситься лічильник частинок для визначення рівня забрудненості робочої рідини. Вимірювач рівня шуму - цей прилад особливо важливий виявлення помилок у роботі насоса. Наприклад, для порівняння рівня шуму одного насоса (імовірно несправного) з іншим (коректно функціонуючим). Термопара – для вимірювання локальної температури та термометр/температурний датчик для визначення температури гідравлічного бака. Градуйована судина і секундомір необхідний виявлення витоків. Самописець і перетворювач тиску для максимальної точності, якщо точності манометра недостатньо або при впливі реактивних збурень.

Ці інструменти дозволять зробити коректний вимір найбільш значущих параметрів роботи – тиску на вході в насос, температури, шуму та забруднення.

Таким чином, за цим алгоритмом можна виявити причину збою потоку і налагодити виробничий процес у найстисліші терміни.

Наші фахівці завжди готові проконсультувати вас з усіх питань!

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних