Обтискна муфта

Переглянути каталог Обтискних муфт

Для виготовлення гнучких трубопроводів, що працюють під високим тиском необхідно максимально надійно встановити торцеву арматуру на втулку (шланг). Це завдання вирішується за допомогою звивистих муфт - все про ці деталі, їх цілі, типи, конструкції та застосовності читайте в цій статті.

Муфта обжимная 1SN / 2SN / 2SC без зачистки - РВД-сервис

Що таке обтискна муфта?

Обтискна муфта (втулка, втулка, кільце) є обтискним з'єднанням, призначеним для установки торцевого кріплення на втулку високого тиску (РВТ). Муфта є компонентом всіх видів кінцевих фітингів РВТ та вирішує різні завдання:

  • Механічна фіксація торцевої арматури на РВТ дозволяє нормально працювати при високому тиску;
  • Захист торцевої частини рукава від розривів та деформацій;
  • Завдяки своїй жорсткості торцеві частини втулки захищають від згинів при встановленні за допомогою згинів проти згинів.

Завдяки затискним муфтам забезпечується нерозривне з'єднання РВТ з фітингами, що використовуються при частковому та масовому виробництві шлангів високого тиску (шлангів) для гідравлічних систем різних типів та застосувань.

 

Типи та конструкції обтискних муфт

Конструктивно всі муфти однакові - це коротка сталева труба (втулка), одному кінці є втулка, спрямовану всередину, щоб спиратися на кінець шланга. Зовнішня поверхня муфт гладка, з одного краю можна зробити маркування у вигляді однієї або кількох кільцевих канавок, звуження або розчісування діаметра. До зчеплення можуть бути застосовані знаки з цифровими літерами.

Вигнуті муфти діляться на кілька типів залежно від застосування та структури внутрішньої поверхні. Існує два основних типи муфт:

  • Легкі;
  • Тяжкий (посилений).

Легкі муфти мають невелику товщину стінки, призначені для встановлення торцевих кріпильних деталей типу 1 ст/с та до 2 ст/с (з однією та двома сітками). Посилені муфти призначені для використання з РВД типу 4 SP/SH, R12 та R13 (з чотирма та шістьма сітками) та іншими.

При цьому затискні муфти поділяються на дві групи за способом монтажу РВТ:

  • Зачисні;
  • Незачистні.

Зачисні муфти для монтажу вимагають зачистки (окорки) зовнішнього та/або внутрішнього шару рукава, вони контактують безпосередньо із зовнішньою дротяною обплетенням. Незачисні муфти можна монтувати безпосередньо на шланг без видалення зовнішнього шару, до цього типу належать і муфти для пластикових та металопластикових труб.

Відповідно до структури внутрішньої поверхні, затискні муфти поділяються на два типи:

  • Гладкі;
  • Рифлені (кільцеві, ялинкові).

Гладка муфта - це проста втулка, на одному торці якої виконаний упорний борт, вироби цього типу використовуються для монтажу на рукава з низьким робочим тиском. Рифлена муфта - це втулка, внутрішня поверхня якої несе кільцеві ребра різної форми (прямі, загострені). Ребра рифленої муфти при обтиску заглиблюються в зовнішній шар рукава, забезпечуючи максимально надійну фіксацію, тому дані вироби використовуються на РВТ з високим робочим тиском.

При цьому всі обтискні муфти, незалежно від типу і конструкції, сумісні (за рідкісними винятками) з усіма типами кінцевої арматури - ніпелями з гайками, кільцевими ніпелями (банджо), гладкими і різьбовими штуцерами, прямими і вигнутими фітингами, і т.д.

Муфти обтискні для РВТ виготовляються з різних сортів сталі, вони можуть мати антикорозійне покриття (оцинкування). Всі сталеві муфти після виготовлення піддаються відпалу - термічній обробці, після якої вони стають більш пластичним, тому в процесі опресування не тріскаються і зберігають міцність.

Сьогодні на ринку представлені муфти для РВТ з різним зовнішнім діаметром. Найбільш затребувані муфти для шлангів діаметром від 6 до 50 мм (від 1/4 до 2 дюймів), значно рідше у продажу можна знайти вироби для РВС з умовним проходом 5 мм (3/16 дюйма). Розміри та характеристики обтискних муфт стандартизовані, тому можуть використовуватися з усіма РВТ, виготовленими за стандартами DIN EN 853, EN856, EN857, ГОСТ 6286 та деяким іншим.

  Муфта обжимная              Обжимная муфта в сборе

Кінцева арматура РВТ - муфта та ніпель з гайкою              З'єднання рукава високого тиску з кінцевою арматурою

 

 

Вибір та правильне використання обтискних муфт

Вибір обтискних муфт необхідно робити, виходячи з типу рукавів високого тиску, їх характеристик, розмірів та призначення. Для РВТ типів 1 ST/SN і 2 ST/SN підходять муфти легкого типу, для роботи з шлангами типів 4 SP/SH, R12 і R13 необхідно використовувати посилені муфти. Найчастіше досить використовувати універсальні муфти, хоча при виготовленні деяких трубопроводів може знадобитися кінцева арматура з муфтами спеціальної конструкції.

Для гумових РВТ найкраще підходять рифлені муфти, які забезпечують максимально надійний монтаж при поздовжньому обпресуванні. Гладкі муфти застосовуються для поперечного опресовування, у процесі якого на муфті формуються кільцеві канавки. Гладкі муфти використовуються для роботи з багатьма типами пластикових трубопроводів.

Особливу увагу при виборі муфт потрібно звертати на технологію їх монтажу, а саме - чи вона вимагає зачистки РВТ чи ні. Якщо муфта зачистна, то шланг попередньо потрібно підготувати - видалити зовнішній та/або внутрішній гумовий шар; якщо муфта незачистна, монтаж можна виконувати без попередньої обробки рукава. Монтаж зачистних муфт на не зачищений шланг заборонено, оскільки це знижує надійність рукава та кінцевої арматури. Це правило актуальне і для незачистних муфт, їх не рекомендується монтувати на зачищений шланг.

Опресовування рукавів високого тиску виконується із застосуванням спеціальних пресів. Якщо робота виконується із застосуванням зачищувальних муфт, то потрібно мати ще й верстат для керування для видалення верхнього та/або внутрішнього шару рукава. При правильному виконанні опресування рукав високого тиску та його кінцева арматура відповідатимуть усім вимогам, такі вироби забезпечать надійну роботу гідравлічної та інших систем у будь-яких умовах.

Якщо вас зацікавив даний вид продукту або залишилися якісь питання, Ви завжди можете звернутися до нас залишивши заявку на сайті або набравши за номером телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних