Швидкоз'ємні з'єднання - правила монтажу

Швидкоз'ємні з'єднання для шлангів дозволяє швидко демонтувати і зібрати трубопроводи, втулки та інші конструкції. Використовується в обладнанні практично всіх галузей промисловості. Вони надійні, герметичні, працюють під високим тиском. Його легко зібрати, робота не вимагає яких-небудь спеціальних навичок. Однією з важливих особливостей БРС є взаємозамінність: до 80% всіх продуктів на ринку можуть бути доповнені частинами інших виробників. І лише п'ята частина всіх ланок унікальна, її можна замінити тільки оригінальними деталями.

 

Пристрій ШВЗ правила монтажу

Конструкція з'єднання складається з двох частин зворотній клапан, спеціальний затискач, що складається з втулки з затискними кульками, а також з'єднувальний адаптер і ущільнювальний елемент. Це стандартний набір. У рідкісних випадках перелік елементів може відрізнятися. Склад ніпеля ідентичний, за винятком наявності зворотного клапана. В обох випадках адаптер буває окремим або ж інтегрованим в БРС з'єднання.

Підключення деталей проводиться максимально просто. Для початку в сторону адаптера віджимаємо втулку на муфті і вставляємо її в ніпель. Потім разжимаем втулку, тим самим фіксуючи її в ніпель. При фіксації відбувається відкриття зворотних клапанів. Зняття ніпеля виконується в зворотному порядку. Багато пристроїв працюють без віджиму втулки, муфта встановлюється в ніпель шляхом звичайного натиску.

 

Особливості

Швидкоз'ємні з'єднання для шлангів виготовляються різних матеріалів: нержавіюча сталь, легована сталь, полімери, Популярно використання алюмінієвих, бронзових, титанових БРС, а таюже інших сплавів. З'єднання функціонують в корозійної середовищі, тому повинні володіти хорошими антикорозійними характеристиками. Для цього на механізми наноситься додатковий шар, виконуються операції по:

 • Гальванізації
 • Хромуванню
 • Нікелюванню

Також використовуються тверді покриття. Але навіть застосування якісного матеріалу і його додаткова обробка не робить швидкороз'ємне з'єднання БРС вічним, хоча і значно продовжує термін служби. На тривалість експлуатації впливають такі чинники:

 • Тип перекачування.
 • Робочий тиск в трубопроводі.
 • Температура середовища.
 • Умови експлуатації - температура повітря, рівень вологості, частота опадів, інші чинники.

З'єднання відрізняються по довжині, розмірами діаметру, масі. У стандартних виробах діаметр змінюється як мінімум від 6 до 150 мм. В індивідуальному порядку можна замовити більш габаритні вироби, наприклад, з діаметром до 540мм.

 

Різновиди з'єднань

ШВЗ можна поділити на три групи, вони відрізняються за кількістю і розташуванням клапанів:

 • Без клапанів, з вільним проходом.
 • З одним клапаном, розташований з одного боку.
 • З двома клапанами, розташовані з двох сторін.

Крім того, розрізняють з'єднання з фіксуючим клином і без нього, з кулачковими пристосуваннями, з клапаном конічної форми, вітчизняного і імпортного виробництва.

 

Переваги

Швидкоз'ємні з'єднання труб має свої переваги і недоліки. До переваг відносять:

 • Вибір. Він великий, різноманітність ШВЗ, яке пропонує ринок, дозволить вирішити будь-яку проблему.
 • Вартість. Вони мають невисоку ціну, тому використовуються як на виробництві, в комунальному господарстві, так і для побутових потреб.
 • Герметичність. Не викликає нарікань, трубні системи з такими сполуками витримують високий тиск, тривалий час ви можете не переживати за протікання.
 • Монтаж. Провести підключення з швидкознімним з'єднанням можна за короткий термін, установка не відрізняється складністю, виконується звичайною людиною без спеціальних знань і навичок.
 • Багаторазовість. Виріб можна використовувати необмежену кількість разів повторно.
 • Надійність. Завдяки використанню високоміцних матеріалів з'єднання тривалий час не втрачають своїх експлуатаційних характеристик.
 • Взаємозамінність. Велика частина деталей, присутніх на ринку, взаємозамінна вузлами інших брендів. Тобто, ви цілком можете встановити ніпель одного виробника в муфту іншого.

Недоліків трохи, вони є, але несуттєві. Якщо ви замінюєте деталі одного бренду на інший, то з вироби знімається гарантія. Нехай і невеликий відсоток, лише п'ята частина, але на ринку присутні невзаємозамінні пристрою.

 

Використання ущільнювачів, область застосування

Для підвищення герметичності і продовження терміну служби швидкоз'ємного з'єднання використовують еластомерні ущільнювачі, в основі яких лежить каучук. Цей матеріал не руйнується при температурі від -50 ° С до + 200 ° С. Крім того, він стійкий до зношування, пружний і при впливі води не розбухає. На еластомірний ущільнювач не робить вплив агресивне середовище масло, луги, кислоти. Область застосування рознімних з'єднань ШВЗ обширна. Крім з'єднання трубопроводів вони використовуються в автомобільній і авіаційній промисловості, зокрема при підключенні пневмоінструменту, охолодженні електроніки, при заправці обладнання хладогнентом. У железнодорожком транспорті застосовуються в сполучних системах поїздів і метро. У хімічній промисловості вони незамінні при подачі, а також транспортування газу, а в медицині, наприклад, при подачі ліків в гемодіалізного обладнанні. З'єднання активно використовують в металургії: в гідравлічних системах для домкратів, при приєднанні газопроводів і для доставки мастила на прокатні верстати. У будівництві ШВЗ застосовуються в шлангах, які використовуються для подачі бетонного розчину в форми. У шахтах вироби експлуатуються в системах доставки повітря, при відкачці води з кар'єрів і шахтних завалів.

Якщо вас зацікавив даний вид продукту або залишилися якісь питання, Ви завжди можете звернутися до нас, залишивши заявку на сайті або набравши за номером телефону представлених у нас на сайті. Чекаємо Вас у гості :)

Cookies
Цей сайт використовує файли cookie. Більш докладні дані ви можете знайти в політиці щодо захиступерсональних даних